Navigácia

 • Topoľčiansky jarmok

  Aj napriek nie práve najkrajšiemu počasiu sme sa v dňoch 14. – 15. júna 2018 zúčastnili tradičného Topoľčianskeho Petro-Pavlovského jarmoku. Naši zdravotnícki asistenti zabezpečovali meranie fyziologických funkcií – krvného tlaku, pulzu – a vyšetrovali aj hladinu krvného cukru. Tieto preventívne služby využilo približne 200 záujemcov – prezradil nám to počet použitých prúžkov, pomocou ktorých vyšetrujeme cukor v krvi.  Mnohým záujemcom sa dostalo aj masáže, ktorú ponúkali naši „kolegovia“ študenti – maséri. V ponuke mali viacero druhov masáží, no najväčší záujem bol o masáž šije.

   

  Ďakujeme našim študentom i pedagógom za ich ochotu podieľať sa na tejto akcii.

  Viac fotiek nájdete v našom fotoalbume.

   

   

   

 • Interné štúdium - Prijímacie skúšky

  Interné štúdium - Prijímacie skúšky

  Riaditeľ Strednej zdravotníckej školy sv. Vincenta de Paul V Topoľčanoch podľa § 66 ods. 7 zákona č. 245/2008 Z. z. (školský zákon) po prerokovaní v pedagogickej rade školy rozhodol o konaní prijímacích skúšok v ďalšom termíne pre nenaplnený počet miest v študijných odboroch 5356 M zdravotnícky asistent a 5370 M masér. Prijímacie skúšky sa budú konať dňa 19. júna 2018. Prihlášku môže podať uchádzač, resp. zákonný zástupca neplnoletého žiaka riaditeľovi školy do 18. júna 2018 pod podmienkou, že žiak nebol prijatý do študijného, resp. učebného odboru v májovom termíne. Bližšie informácie a časový harmonogram prijímacej skúšky si môžete pozrieť TU

  Kritériá pre  prijímacie konanie na školský rok 2018/2019 

  odbor masér - KRITÉRIÁ

  odbor zdravotnícky asistent- KRITÉRIÁ

  Výsledkovú listinu prijímacích skúšok na odbor zdravotnícky asistent z dní 14. a 17. 5. 2018 si môžete pozrieť TU

 • Prvenstvo v prvej pomoci!

        Regionálne kolo súťaže v poskytovaní prvej pomoci sa pre nás skončilo víťazstvom. Dňa 25. apríla 2018 sme sa zúčastnili Regionálneho kola v poskytovaní prvej pomoci v Trenčíne. Hoci nám počasie prialo, aj tak sme sa riadne zapotili. Naše praktické zručnosti v poskytovaní prvej pomoci boli preverené na jednotlivých stanovištiach. Dostala zabrať naša zdatnosť – prekonávali sme rôzne prekážky za súčasného transportu nosidiel s 80-kilogramovou záťažou. Zapotili sme sa aj pri písaní testu, ktorý potrápil naše mozgové závity. Prvú pomoc sme poskytovali zranenému motorkárovi či mládencovi s amputovanými prstami na ruke. Z rieky Váh sme zachraňovali topiaceho sa človeka a našli sme aj diabetika v kóme. Samozrejme nechýbala ani kardio-pulmonálna resuscitácia. Najlepší bol pre nás záver súťaže, v ktorom bola odmenená naša fyzická i psychická námaha víťazným prvým miestom.

        Z úspechu sa všetci veľmi tešíme! Gratulujeme nášmu dievčenskému tímu a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy! Vďaka patrí aj pani zástupkyni, ktorá naše dievčatá na súťaž pripravovala.

  Viac foto v našom fotoalbume.

 • Obväzovanie hlavy boľavej od lásky

      Ach, tá láska. Päť písmen skrývajúcich krehký ľudský cit. Je ako dieťa. Zrodí sa v srdci človeka, no kým vyrastie do plnosti kvetu, musí zdolať mnohé prekážky a  narobí nám veľa starostí. Človek sa musí naučiť, ako sa o ňu starať, ako s ňou zaobchádzať, aby všetko bolo tak, ako byť má. Raz nám robí radosť, inokedy nás z nej bolí hlava.  Nie vždy sa v nej vyznáme. Často sme z nej zmätení a nevieme čo a ako. 

      Aby sme jej trošku viac porozumeli, pozvali sme medzi seba výnimočného človeka. Dňa 23. marca 2018 prišiel medzi nás vdp. Mgr. Pavol Hudák, ktorý sa dlhodobo venuje problematike lásky a medziľudských vzťahov. Svojou prednáškou nás preniesol do sveta rodiny, do sveta vzťahov a lásky. Snažil sa odovzdať nám podstatu ľudskej lásky v našej reči. Rozprával veľmi pútavo, aj so štipkou humoru. Svoju prednášku popretkával skúsenosťami a svedectvami mnohých mladých ľudí. Neúnavne sa nám venoval aj v čase prestávky, kedy podišiel bližšie k nám a debatoval s nami v menších skupinkách. V závere prednášky nám odpovedal aj na naše zvedavé otázky.

      Dúfame, že takéto stretnutie nebolo posledným. Už len nezabudnúť na jeho slová: „Vieš, čo chceš, tak chci, čo vieš.“

  Viac fotiek si môžete pozrieť v nasom fotoalbume Prednáška 23.3.2018.

 • Lyžiarsky kurz

  Zima nás tento rok nešetrila, okrem snehu /ktorého mohlo byť i viac/ nás poriadne potrápila chladom a mrazom. Nám však nič nepokazila, práve naopak.  V čase od 19. do 23. februára 2018  nám dožičila krásny zimný týždeň, počas ktorého sa naši prváci zúčastnili lyžiarskeho kurzu. Kurz prebiehal v krásnej scenérii  Fačkovského sedla, ktoré tvorí prirodzenú hranicu medzi Lúčanskou Malou Fatrou a Strážovskými vrchmi. Nádherné slnečné počasie prispelo k zvládnutiu základov lyžovania u jednej tretiny žiakov. Ostatní sa zdokonalili vo svojom lyžiarskom umení. A našlo sa aj päť odvážlivcov, ktorí neváhali postaviť sa na snowboard a  zvládli základy  tohto zimného športu. Záverečná súťaž cez bránky preverila zdatnosť všetkých zúčastnených lyžiarov a snowboardistov.

   Tešíme sa z lyžiarskych pokrokov a jedinečných jázd našich žiakov.

  Pozrite si náš fotoalbum.

 • VÔŇA VIANOC

  Vianoce sú považované za najkrajšie sviatky v roku. Neodmysliteľne k nim patria naše tradičné medovníčky, vôňa škorice či krehké oblátky.

  Naši študenti – „dospeláci“ – vytvorili krásnu vianočnú atmosféru krátko pred sviatkami 21. decembra 2017. Pripravili cesto na medovníčky, vaľkali ho, poctivo vykrajovali, piekli a napokon nápadito zdobili. Celou školou sa niesla vianočná vôňa, ktorá sa miešala s príjemnými melódiami kolied. Piekli sa i oblátky a nezabudli ani na punč – samozrejme nealkoholický. Atmosféra bola príjemná. Naši denní študenti si takto spolu s našimi „dospelákmi“ pripomenuli tradície, ktoré sa so slávením Vianoc u nás spájajú.

   

  Ďakujeme za príjemnú a milú predvianočnú atmosféru. Tešíme sa a veríme, že o rok si podobné očarujúce chvíle vychutnáme opäť.

  Pozrite si aj náš fotoalbum.

 • Slávnosť zasvätenia školy

  V roku máme veľa sviatočných a výnimočných dní, na ktoré sa tešíme a prežívame ich s radosťou. Pre nás obzvlášť výnimočným  sa stal deň sviatku Nepoškvrneného počatia Panny Márie 8. december 2017. V tento deň sme zasvätili seba i celú našu školu Nepoškvrnenému srdcu Panny Márie. Celá slávnosť sa niesla vo sviatočnom tóne. Školské lavice a katedry sme vymenili za drevené v kostole. Obohatili sme sa spoločnou duchovnou obnovou, ktorú viedol náš duchovný správca Mgr. Juraj Musil. Naše pozvanie prijal aj PaedDr. Peter Buranský, ktorý celebroval aj slávnostnú svätú omšu, v závere ktorej bola celá naša škola zverená Nepoškvrnenému  srdcu Panny Márie. Svojimi slovami sa dotkol mnohých sŕdc a nielen našej mládeže. Svätú omšu sprevádzal spev nášho školského zboru pod vedením sestry Kristiány a svojimi hlasmi prispeli aj naši pedagógovia. Slávnosť sme ukončili spoločným sviatočným stolovaním.

  Ďakujeme všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave a priebehu tejto našej slávnosti. Úprimná vďaka patrí aj  tým, ktorí prijali naše pozvanie a tento deň prežili spolu s nami. 

  „Drahá Matka, vieme, že tí, ktorých ochraňuješ, sú v bezpečí, a preto sme sa odovzdali Tvojmu Srdcu s úplnou dôverou pre čas i pre večnosť.“

   

  Viac foto nájdete v našom fotoalbume.

 • Dávať je viac ako dostávať – vedel to už svätý Mikuláš

  Hoci svätý Mikuláš žil kedysi dávno, predsa si ho pripomíname každý rok – vždy 6. decembra. Z jeho života je najznámejší príbeh, v ktorom mincami obdaroval pod rúškom tmy dcéry jedného chudobného otca. Na pamiatku tohto skutku sa aj my vzájomne obdarúvame rôznymi dobrotami či maličkosťami. A tak sme sa rozhodli obdarovať radosťou nielen deti, ale i  seniorov.

  Naši študenti – i pán riaditeľ –, neváhali svoje šaty vymeniť za mikulášsky či anjelský kostým. V tejto sviatočnej garderóbe zavítali medzi deti zo  Základnej školy s materskou školou na Gogoľovej ulici v Topoľčanoch. Deti Mikuláša milo prijali, veselo mu zaspievali a recitovali pekné básničky.

  Veľkú radosť, ktorú bolo viac vidieť ako počuť,  priniesol náš Mikuláš do sŕdc našich starkých. Nevynechali sme ani zariadenie pre seniorov Komfort. Rozdávali sa tu nielen balíčky a dobroty, ale najmä úsmev, pohladenie, pochopenie či milé slovo.

  Mikuláš myslel aj na študentov a pedagógov našej školy. Navštívil každú triedu a priniesol so sebou aj sladkú odmenu.

  Dávať je skutočne viac než dostávať. Všetky tie rozžiarené detské očká, ale i tichý úsmev či slzy radosti na vráskavej tvári starenky sú pre nás tou najkrajšou odmenou. Teší nás, že sme svojou troškou prispeli k radosti iných.

  Pozrite si aj náš fotoalbum.

 • Naša škola na burze informácií

  Každoročne sa naša škola zúčastňuje akcie s názvom Burza informácií, ktorá prebieha v priestoroch Domu kultúry v Topoľčanoch. Ani tento rok tomu nebolo inak. Dňa 29. novembra 2017 naši študenti spolu s vyučujúcimi prezentovali nielen školu, ale aj možnosti štúdia na našej škole v odboroch: zdravotnícky asistent, masér a sanitár.

  Naši asistenti a  maséri spolu s odbornými vyučujúcimi pripravili pestrú ponuku zdravotníckych a masérskych aktivít. Pri stánku našej školy sa pristavilo mnoho záujemcov, ktorí si nechali zmerať krvný tlak či vyšetriť cukor v krvi. Našli sa aj odvážlivci, ktorí si po rôznych ukážkach prvej pomoci vyskúšali aj kardio-pulmonálnu resuscitáciu na našom modeli. Plné ruky práce mali aj maséri, ktorí ponúkali rôzne druhy masáží.

  Ďakujeme za prezentáciu školy našim študentom aj odborným učiteľom, ktorí sa tejto akcie zúčastnili.

  Viac foto v našom fotoalbume.

 • Máme partnerskú školu

  V dňoch 10. – 13. 11. 2017 nás navštívili vyučujúce zo SZŠ Turnov. V priebehu  pracovných dní sme načrtli možnosti spolupráce na európskych projektoch a strávili sme spoločne aj veľa príjemných chvíľ.

  Naša partnerská škola nás pozvala v júni 2018 na medzinárodnú súťaž v poskytovaní predlekárskej prvej pomoci. Veríme, že nadviažeme vzájomne prospešnú spoluprácu a budeme sa stretávať spolu so študentmi oboch škôl na podobných podujatiach.

  Tešíme sa na spoluprácu!

  Viac foto v našom fotoalbume.

 • Otvorili sme svoje brány dokorán

  Tretí novembrový štvrtok bol iný ako tie ostatné. Otvorili sme dvere našej školy všetkým, ktorí nás chceli navštíviť. Každý, kto prišiel, sa mohol  na vlastné oči presvedčiť, ako sa u nás žije.

  Ošetrovalo sa aj obväzovalo. Meral sa krvný tlak, cukor v krvi i ďalšie telesné parametre. „Zachraňovali sa životy“ poskytovaním prvej pomoci a dobre padla aj uvoľňujúca masáž. V laboratóriu sa diali rôzne pokusy, z kaplnky sa šíril radostný spev  našich spevákov. Pripravený bol naozaj pestrý a zaujímavý deň, za ktorého prípravu vďačíme spolupráci našich učiteľov a žiakov. Ďakujeme aj všetkým návštevníkom. Dúfame, že ste sa u nás cítili dobre.

  Viac fotiek si môžete pozrieť v našom fotoalbume.

 • Naše športové víťazstvo

  Okresná súťaž v bedmintone bola pre nás mimoriadne úspešná a to vďaka našim žiačkam: Martinke Hatalovej, Veronike Komovej a Kataríne Matejovičovej. Tieto naše dievčatá sa pričinili o získanie prvého miesta v okresnej bedmintonovej súťaži a zabezpečili nám tak postup do krajského kola.

  Gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a držíme palce v krajskom kole! 

 • Nečakané prekvapenie!

  Ako to už zvykom býva, aj tento rok sa v Topoľčanoch konal jesenný „Michalský jarmok“. Nečakaným, ale o to príjemnejším prekvapením pre účastníkov jarmoku bol stánok našej školy. Hoci sme nič nepredávali, mali sme čo ponúknuť. Naše zdravotnícke asistentky poskytli záujemcom bezplatné vyšetrenie cukru v krvi a meranie krvného tlaku. Ani naše masérky sa nedali zahanbiť a mnohých oslovili s ponukou bezplatnej klasickej masáže. Milé slovo a ochota našich žiakov nezostali nepovšimnuté. Jednému pánovi sa zapáčili natoľko, že našich žiakov prekvapil a odmenil sladkým trdelníkom.

  Ďakujeme našim žiakom, učiteľom, všetkým zúčastneným i tým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na tejto akcii. Obzvlášť chceme poďakovať milému pánovi za sladkú odmenu!

 • Uvítanie prvákov – imatrikulácie

  27.9.2017 sme oslávili patróna našej školy. Tento deň však bol výnimočný najmä pre našich prvákov, ktorých sme privítali ako vždy – imatrikuláciami. Vystrašené prvácke tváre sa striedali s huncútskymi úsmevmi našich tretiakov, ktorí si uvítanie vzali pod svoje krídla. Prváci a aj ich starší kolegovia sa pochválili poctivo nacvičenými tanečnými choreografiami. A potom to začalo – pestrá paleta úloh sprevádzaných sladko-kyslou príchuťou šľahačky, horčice či kečupu našich prvákov prekvapila. Ich statočnosť bola nakoniec odmenená drobným darčekom.

  Milí naši prváci, srdečne Vás vítame medzi nami! Prajeme Vám veľa sily a trpezlivosti počas štúdia!

 • Svätý Vincent de Paul – patrón školy

  Svätý Vincent de Paul – patrón školy

  Aj tohtoročný 27. september patril oslave patróna našej školy – sv. Vincenta de Paul. Tento sviatok sme aj patrične oslávili. Začali sme svätou omšou, ktorú slávil náš duchovný správca a sprevádzal krásny spev našich žiakov. Po svätej omši nás duchovne obohatili aj naši bývalí  /i súčasní/ žiaci, ktorí nám prostredníctvom fotografií a osobných svedectiev  sprostredkovali svoje  výnimočné zážitky, v rámci aktivít komunity sv. Egídia.  Sú pre nás krásnym príkladom lásky k blížnemu, ochoty pomáhať a snahy podeliť sa s tými, čo to potrebujú.

  Viac v našej fotogalérii.

   

   

 • Deň zdravia

  Deň zdravia v ZŠ sv. Ladislava v Topoľčanoch

  V rámci spolupráce medzi cirkevnými školami sme pripravili pre žiakov ZŠ sv. Ladislava hravou formou aktivity, prednášky k Svetovému dňu zdravia. Žiakom sa naše aktivity veľmi páčili a boli neskutočne milí. Veríme, že sme spolu strávili nielen poučný, ale aj veselý a prospešný Svetový deň zdravia.

  Za prípravu ďakujeme: PhDr. M. Palušovej, PhDr. M. Belaňovej, PhD., PhDr. A. Tomanovej, PhDr. J. Babjakovej, Mgr. Vitkovej, Mgr. Davidekovi, našim študentom z III. ZA, III. MAS a II. ZA.

 • Komenský a my

  Pedagogická fakulta UKF v Nitre v  spolupráci s ďalšími vzdelávacími inštitúciami zorganizovala 14. ročník celoslovenskej súťaže pod názvomKomenský a my“.  Cieľovou skupinou súťaže boli žiaci  základných a stredných škôl, pričom súťaž mala  literárnu  a výtvarnú časť.  

  Za SZŠ sv. Vincenta de Paul sa do súťaže zapojil Branislav Florek,  žiak  II. MAS. Za svoju esej na tému Láska a jej podoby získal čestné uznanie.

  Blahoželáme!

  Fotky nájdete vo fotoalbume.

 • Súťaž Poskytovanie prvej pomoci SZŠ

  II. ročník regionálneho kola súťaže Poskytovanie prvej pomoci SZŠ

  Erudovane poskytnutá prvá pomoc dokáže zachrániť ľudský život. Toto je cieľ, ktorý je prvoradým vo vzdelávaní na Strednej zdravotníckej škole sv. Vincenta de Paul v Topoľčanoch. Neustála potreba zlepšovať sa v našom obore vyústila aj do organizácie súťaže Poskytovanie prvej pomoci SZŠ.

  Na našej škole v Topoľčanoch sa uskutočnil dňa 5. 4. 2017 už II. ročník regionálneho kola tejto súťaže, na ktorom sa zúčastnilo 9 trojčlenných družstiev zo SZŠ v západoslovenskom regióne: SZŠ Považská Bystrica, SZŠ Trenčín, SZŠ Nitra, SZŠ Nové Zámky, SZŠ Dunajská Streda, SZŠ Skalica, SZŠ Trnava, SZŠ Strečnianska ul. Bratislava a SZŠ Topoľčany.

  Súťažilo sa na 6 stanovištiach: hromadné nešťastie, pracovné úrazy, športové úrazy, náhle stavy, dopravná nehoda a vedomostný test.

  Súťažiaci preukázali schopnosť rýchlo a pohotovo reagovať v situáciách, ktoré ohrozujú ľudské zdravie. Overili si nadobudnuté praktické zručnosti a teoretické vedomosti z poskytovania prvej pomoci v teréne.

  I. miesto obsadili súťažiaci zo SZŠ Trenčín: Slávka Kopecká, Laura Okajčeková, Zuzana Ondrušková. Na II. mieste sa umiestnili študenti zo SZŠ Považská Bystrica: Soňa Feješová, Anna Mária Kytková, Erika Vraníková a III. miesto patrilo SZŠ Nitra: Martin Kondé, Monika Mináriková, Matej Velčic.

  Súťažné družstvo SZŠ Topoľčany, ako družstvo usporiadateľskej školy, sa zúčastnilo súťaže mimo poradia. Vzhľadom na minuloročné víťazstvo v I. ročníku regionálneho kola postupujeme priamo do celoštátneho finálového kola, ktoré sa uskutoční v Žiline. Reprezentovať nás budú žiaci II. ZA: Lukáš Bambásek, Lucia Mišutová a Martin Mócik.

  Sponzormi akcie boli AUTOCENTER BOBOŠÍK, AZ Flora, s. r. o., ELEKTROMONT, INTERSTYLE, Jedáleň u Kráľa, Ľuba Pek, MILÉNIU ŠÍPOŠ SEDACIE SÚPRAVY, RECYKLÁCIA MOTOROVÝCH VOZIDIEL MAJTÁN NITRIANSKA STREDA, SLUŽBY FRANCO SOLČANY, TOKO, s. r. o., TOPNAD, a. s., TREND SPORT.

  Vďaku za spoluprácu by sme chceli menovite vyjadriť aj Ing. Petrovi Balážovi, primátorovi mesta Topoľčany, MUDr. Helene Žaťkovej, vedúcej lekárke ZZS Topoľčany, Bc. Andrejovi Barborkovi, riaditeľovi územného spolku Slovenského červeného kríža Topoľčany. Ďakujeme aj záchranárom zo ZZS Topoľčany, ktorí vykonávali funkciu porotcov na jednotlivých stanovištiach, a dobrovoľným hasičom z Veľkých Chlievan.

   

  Naša škola bola tento rok organizátorom II. ročníka regionálneho kola súťaže Poskytovanie prvej pomoci SZŠ, ktorá sa konala 5. 4. 2017. Prinášame výsledky súťaže:

  I. miesto získali súťažiaci zo SZŠ Trenčín

  Slávka Kopecká

  Laura Okajčeková

  Zuzana Ondrušková

        II. miesto SZŠ Považská Bystrica

        Soňa Feješová

        Anna Mária Kytková

        Erika Vraníková

        III. miesto SZŠ Nitra

        Martin Kondé

        Monika Mináriková

        Matej Velčic

   

  Výhercom srdečne blahoželáme.

  Fotky si môžete pozrieť vo fotogalérii.

   

 • Biblická olympiáda

  Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a Konferencia biskupov Slovenska vyhlásili v školskom roku 2016/2017 už šestnásty ročník Biblickej olympiády.

  Cieľom BO je výchova k hodnotám a medziľudským vzťahom na základe spoznávania biblických postáv a udalostí.

  Tento rok boli predmetom súťaže knihy:

                                STARÝ ZÁKON        Genezis 1-11:      

                                                                 Kniha Sudcov

                                                                 Kniha proroka Daniela 1-6 a 13-14

                                 NOVÝ ZÁKON:        List Efezanom  

  Spoločnou témou vybraných kníh bola téma Zápas o pravé hodnoty.    

  Víťazom školského kola sa stala trieda III. ZA. Blahoželáme!

   

  Pozrite si aj fotoalbum.

 • Milí pedagógovia, rodičia  a študenti,

  prečítajte si, čo o nás napísali v novinách MY-Topoľčianske noviny Dnešok.

  Kliknite na  tento odkaz.

   

Novinky

Kontakt

 • Stredná zdravotnícka škola sv. Vincenta de Paul
  Ul. 17. novembra 1056, 955 01 Topoľčany
 • Mgr. Mariana Prochásková, riaditeľka školy

  +421 38 532 32 50 (sekretariát)
  + 421 38 532 21 80


  Zuzana Vojtková, tajomníčka školy
  + 421 38 532 32 50

Fotogaléria