• RANČ POD BABICOU

• Žiaci I.MAS triedy absolvovali, výlet v oblasti Bojná - Ranč pod Babicou. Spoločne si užili turistiku, opekačku a nechýbali ani zvieratá.

• NAVŠTÍVILI SME

• Triedy II. A a II. B vycestovali za hranice Slovenska na neďalekú Moravu (ČR), kde sa zúčastnili odbornej  exkurzie v Krajskej nemocnici Tomáša Baťu, a.s. v Zlíne. Stretli sme aj našich krajanov – zdravotníkov pracujúcich v tomto rozsiahlom pavilónovom type nemocnice.

Navštívili sme tri oddelenia – gynekologicko-pôrodnícke odd. pod vedením vrchnej sestry Bc. Cvičkovej, novorodenecké odd. s vrchnou sestrou Mgr. Pumprlovou, kde sme videli v rámci perinatologického centra špecializovanú starostlivosť o predčasne narodených novorodencov a ich rodičov, ktorých aktívne zapájajú do starostlivosti za pomoci obetavých sestier a lekárov. Na odd. centrálnej sterilizácie s vrchnou sestrou Bc. Sedláčkovou sme si zaspomínali na učivo prvého ročníka o fyzikálnej a chemickej sterilizácii.

Maximálne nabití novými odbornými informáciami sme sa odviezli do ZOO Zlín, kde sme zrelaxovali naše mozgové závity a posilnili sme priečne pruhované svalstvo zrýchleným presunom za zvieratami Afriky, Austrálie, Indie...

Ďakujeme všetkým zdravotníkom krajskej nemocnice za srdečné privítanie, podelenie sa o skúsenosti a možnosť odnesenia si pekných zážitkov. Tešíme sa na budúce stretnutie.

Žiaci II. A a II. B s vyučujúcimi PhDr. M. Belaňovou,  PhD., PhDr. J. Babjakovou a PhDr. A. Tomanovou