• Novinky

• Prvenstvo v prvej pomoci!

•       Regionálne kolo súťaže v poskytovaní prvej pomoci sa pre nás skončilo víťazstvom. Dňa 25. apríla 2018 sme sa zúčastnili Regionálneho kola v poskytovaní prvej pomoci v Trenčíne. Hoci nám počasie prialo, aj tak sme sa riadne zapotili. Naše praktické zručnosti v poskytovaní prvej pomoci boli preverené na jednotlivých stanovištiach. Dostala zabrať naša zdatnosť – prekonávali sme rôzne prekážky za súčasného transportu nosidiel s 80-kilogramovou záťažou. Zapotili sme sa aj pri písaní testu, ktorý potrápil naše mozgové závity. Prvú pomoc sme poskytovali zranenému motorkárovi či mládencovi s amputovanými prstami na ruke. Z rieky Váh sme zachraňovali topiaceho sa človeka a našli sme aj diabetika v kóme. Samozrejme nechýbala ani kardio-pulmonálna resuscitácia. Najlepší bol pre nás záver súťaže, v ktorom bola odmenená naša fyzická i psychická námaha víťazným prvým miestom.

Z úspechu sa všetci veľmi tešíme! Gratulujeme nášmu dievčenskému tímu a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy! Vďaka patrí aj pani zástupkyni, ktorá naše dievčatá na súťaž pripravovala.