• Nečakané prekvapenie!

• Ako to už zvykom býva, aj tento rok sa v Topoľčanoch konal jesenný „Michalský jarmok“. Nečakaným, ale o to príjemnejším prekvapením pre účastníkov jarmoku bol stánok našej školy. Hoci sme nič nepredávali, mali sme čo ponúknuť. Naše zdravotnícke asistentky poskytli záujemcom bezplatné vyšetrenie cukru v krvi a meranie krvného tlaku. Ani naše masérky sa nedali zahanbiť a mnohých oslovili s ponukou bezplatnej klasickej masáže. Milé slovo a ochota našich žiakov nezostali nepovšimnuté. Jednému pánovi sa zapáčili natoľko, že našich žiakov prekvapil a odmenil sladkým trdelníkom.

Ďakujeme našim žiakom, učiteľom, všetkým zúčastneným i tým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na tejto akcii. Obzvlášť chceme poďakovať milému pánovi za sladkú odmenu!

• Uvítanie prvákov – imatrikulácie

• 27.9.2017 sme oslávili patróna našej školy. Tento deň však bol výnimočný najmä pre našich prvákov, ktorých sme privítali ako vždy – imatrikuláciami. Vystrašené prvácke tváre sa striedali s huncútskymi úsmevmi našich tretiakov, ktorí si uvítanie vzali pod svoje krídla. Prváci a aj ich starší kolegovia sa pochválili poctivo nacvičenými tanečnými choreografiami. A potom to začalo – pestrá paleta úloh sprevádzaných sladko-kyslou príchuťou šľahačky, horčice či kečupu našich prvákov prekvapila. Ich statočnosť bola nakoniec odmenená drobným darčekom.

Milí naši prváci, srdečne Vás vítame medzi nami! Prajeme Vám veľa sily a trpezlivosti počas štúdia!

• Svätý Vincent de Paul – patrón školy

• Aj tohtoročný 27. september patril oslave patróna našej školy – sv. Vincenta de Paul. Tento sviatok sme aj patrične oslávili. Začali sme svätou omšou, ktorú slávil náš duchovný správca a sprevádzal krásny spev našich žiakov. Po svätej omši nás duchovne obohatili aj naši bývalí  /i súčasní/ žiaci, ktorí nám prostredníctvom fotografií a osobných svedectiev  sprostredkovali svoje  výnimočné zážitky, v rámci aktivít komunity sv. Egídia.  Sú pre nás krásnym príkladom lásky k blížnemu, ochoty pomáhať a snahy podeliť sa s tými, čo to potrebujú.

Viac v našej fotogalérii.