• ÚRADNÉ HODINY

• Úradné hodiny v čase letných prázdnin:

• 1.7.-15.7.2022 v čase od 8,00 hod. do 12,00 hod.
              • 15.8.-31.8.2022 v čase od 8,00 hod. do 12,00 hod.
            • PETRO-PAVLOVSKÝ JARMOK

• V dňoch 30. júna a 1. júla 2022 sme sa po dvoch rokoch prestávky zúčastnili na Petro-Pavlovskom jarmoku. Vystihli sme to najhorúcejšie počasie, ale zvládli sme to profesionálne. Náš stánok tentokrát navštívilo približne 200 obyvateľov. Študenti  z odboru praktická sestra merali tlak krvi, glykémie a v rámci svojich kompetencií poskytovali aj odborné poradenstvo. Počasie nám prialo, no niektorým obyvateľom bolo dopriate aj na hodnotách tlaku krvi, či hladiny cukru v krvi. Následne sme im odporučili návštevu lekára. Študenti z odboru masér poskytovali masáže. Môžeme skonštatovať, že niektoré chrbty boli dosť stuhnuté. Jarmočná atmosféra bola výborná. Ďakujeme všetkým zúčastneným stranám.

• BLAHOŽELÁME

• V súťaži Rodina a Základné ľudské právo na život boli úspešné naše žiačky vo výtvarnej kategórii SŠ. Zuzana Sedláčková sa umiestnila na 1. mieste a Adela Bočkayová získala krásne 2. miesto. Obom slečnám srdečne blahoželáme.

• NÁCVIK POSKYTOVANIA PRVEJ POMOCI

• Dňa 22. 6. 2022 sa zúčastnili žiačky Halmová, Klampáriková, Kopincová, Králová, Streďanská, Šimunová z II.PSB triedy branného cvičenia na ZŠ Hollého. Na troch stanovištiach deťom pomáhali zvládať nácvik poskytovania prvej pomoci pri krvácaní z nosa a rán, obväzovú techniku, prvú pomoc pri dusení sa cudzím telesom, KPR (kardiopulmonálna resuscitácia) a uloženie postihnutého do stabilizovanej polohy.