• VIANOČNÁ POŠTA PRE SENIOROV

• Stromček, darčeky, sviečky, vôňa ihličia, medovníky a rodina pohromade. Takto si mnohí z nás predstavujú Vianoce. A nielen predstavujú, ale ich aj prežívajú vo svojej rodine, so svojimi najbližšími. Sú však medzi nami ľudia, ktorí z rôznych dôvodov takéto Vianoce mať nebudú. A toto je jeden z dôvodov, prečo sme sa ako škola rozhodli zapojiť do výzvy s názvom  Vianočná pošta pre seniorov 2020. Cieľom tejto aktivity je potešiť seniorov ručne zhotoveným, napísaným a ozdobeným vianočným pozdravom. Postačí len pero, papier, vlastné ruky a fantázia. Počítač nechajte oddychovať a zamestnajte na chvíľu svoju hlavu a ruky s cieľom urobiť niekomu radosť. Seniorom začínajú Vianoce prvým pozdravom na stolčeku. Kedysi takéto vianočné priania dostávali bežne. Je to pre nich ozajstný dar – rukou písané prianie, symbol toho, že na nich niekto myslí. Tento rok ešte o to viac, pretože kontakty seniorov v domoch dôchodcov sú veľmi obmedzené. Naše pozdravy im dodajú psychickú pohodu a spríjemnia vianočné sviatky. Pre väčšinu z nich to bude jediný pozdrav, ktorý dostanú a ktorý im pripomenie, že Vianoce sú sviatky, kedy majú ľudia k sebe bližšie ako po iné dni v roku. Našimi pozdravmi im určite vyčaríme úsmev na tvári, možno aj slzy dojatia a určite sa im v mysli vynorí aj mnoho krásnych vianočných spomienok.

Pridajme sa teda  k tisíckam dobrovoľníkov a napíšme vianočné prianie seniorom v domovoch dôchodcov. Skúsme vyrobiť vlastnoručný pozdrav, ktorý pošleme na adresu konkrétnemu starkému či starkej. Urobme maličkosťou veľkú vianočnú radosť našim starkým.

• KOĽKO LÁSKY sa zmestí do krabice od topánok?

• Aj tento rok sa zapájame do celoslovenskej výzvy KOĽKO LÁSKY sa zmestí do krabice od topánok? Je to nádherná myšlienka, ktorej cieľom je obdarovať babičku alebo deduška v domove dôchodcov. Pre niektorých z nich to bude jediný darček, ktorý dostanú. Vieme, že momentálne žijeme „ťažké časy“. No obdarovanie spôsobuje dvojitú radosť – obdarovanému a aj darcovi. Takže je to jeden zo spôsobov, ktorý vedie k pocitu šťastia a radosti viacerých osôb.

Čo vložiť do krabičky?  Kliknite na link nižšie "Čo do krabice" a dozviete sa viac. Pripravenú krabicu skúste aj pekne zabaliť. Zabaľte prosím zvlášť hornú časť (vrchnák krabice) a aj dolnú časť krabice (aby sa dala skontrolovať). Bolo by fajn, keby obsah krabíc bol rôznorodý a nie len jednodruhový (aby v jednom nebola iba kozmetika, v druhom iba sladkosti). Ideálne, ak bude krabica obsahovať z každého troška.

Hotové balíčky zatiaľ nikam neposielajte, ale čakajte prosím na ďalšie inštrukcie. Čoskoro Vám budú zaslané cez EduPage. Bolo by fajn, ak by sme to stihli do 4.12.2020 (pokojne môže byť aj skôr). Následne sa dohodneme na spôsobe odovzdania.

Poznáme ten úžasný pocit, keď sme obdarovanými my, však? Potom určite vieme, že pocit obdarovať niekoho druhého, je rovnako výnimočný (ak nie silnejší) a môže nás urobiť šťastnejšími.

UROBME RADOSŤ SENIOROM!

• OZNAM

• Oznamujeme študentom, ktorí sa zapojili do plošného testovania, aby kontaktovali FB skupinu pre študentov SZŠ prostredníctvom odkazu uvedeného nižšie. Ďakujeme.

• AJ MY SME POMÁHALI

• Máme za sebou víkend, ktorý bol iný než tie ostatné. Posledný októbrový a prvý novembrový deň sa niesol v znamení pomoci. Naši študenti a učitelia sa aktívne zúčastnili a dobrovoľne pomáhali na rôznych miestach v testovaní na COVID-19. Ďakujeme všetkým zúčastneným za ochotu spolupracovať a pomáhať.

A takto sme pomáhali:

• učitelia – 7 - Radošina, Krušovce, Topoľčany 2x, Žabokreky nad Nitrou, Vozokany, Chynorany, Partizánske
              • IV. ZA študenti – 6 – Handlová, Nadlice, Prašice, Nováky, Topoľčany, Chrabrany
              • IV. MAS študenti – 2 – Radošina, Lehota pod Vtáčnikom
              • III. ZAA študenti– 3 – Krušovce, Skačany, Partizánske
              • III. ZAB študenti– 3 – Dvorany nad Nitrou, Bánovce nad Bebravou, Svinná
              • III. MAS študenti – 4 – Urmince, Veľké Ripňany, Nemčice, Chudá Lehota

Viac fotografií nájdete v našom fotoalbume.

• POZVÁNKA

• Spojená katolícka škola v Nitre Vás pozýva na spoločnú modlitbu posvätvého ruženca prosredníctvom živého vysielania cez Microsoft Teams, dňa 03.11.2020 (utorok) o 20,00 hod. Jednotlivé tajomstvá sa budú predmodlievať profesori Gymnázia sv. Cyrila a Metoda. Kliknuím na odkaz nižšie sa môžete pripojiť. Po otvorení linku sa Vám objaví ponuka s možnosťami. Zvoľte prosím možnosť "Sledovať radšej na webe" a následne - pripojiť sa ako "anonym".