• TAKTO SI TU ŽIJEME

Naša škola píše svoju históriu od roku 1951.
            V súčasnosti ponúkame  študijné odbory pre denné aj externé štúdium:
            • praktická sestra /denná a externá forma/
            • masér /denná forma/
            • sanitár /externá forma/.

•                                 NOVINKY

• VZÁCNA NÁVŠTEVA

Všetko sa to začalo v Bratislave. Bratislava ako prvá bola poctená návštevou relikvií patróna našej školy – sv. Vincenta de Paul.

Relikvie sv. Vincenta de Paul putujú po Slovensku už druhý týždeň. Nám sa tejto pocty dostalo v pondelok 7. októbra 2019. V tento deň nás po prvýkrát v histórii našej školy navštívil sám náš patrón a ochranca. Aj počasie akoby tušilo výnimočnosť tohto dňa a tento jesenný čas umocnilo slnečnými lúčmi. Vzácnu návštevu sme privítali spoločnou svätou omšou v kostole Nanebovzatia Panny Márie v Topoľčanoch, ktorú celebroval náš duchovný správca Mgr. Pavol Berka. Vo svojej homílii nám priblížil nielen život sv. Vincenta de Paul, ale predovšetkým jeho cnosti, ktorými vynikal. Obzvlášť vyzdvihol cnosť horlivosti a povzbudil nás k láskavému, trpezlivému a zápalistému vykonávaniu nášho zdravotníckeho povolania. Svätú omšu obohatil spev našich študentov pod vedením sestr

• MICHALSKÝ JARMOK

V dňoch 3.10. – 4.10. 2019 sme sa už tradične zúčastnili Topoľčianskeho, tzv. Michalského jarmoku. Záujemcom sme poskytovali naše služby – merali krvný tlak, vyšetrovali hladinu cukru v krvi a, samozrejme, nechýbala ani ponuka rôznych druhov masáží. Počasie spočiatku nebolo veľmi prívetivé, no slnko si to neskôr rozmyslelo a spríjemnilo nám zvyšok dní svojimi lúčmi. A hneď sa nám ľahšie usmievalo. Náš stánok navštívilo veľa zaujímavých ľudí. Okrem meraní sa zaujímali aj o rady ohľadom zdravého životného štýlu. Snaha našich študentov bola odmenená spokojnými úsmevmi a slovami vďaky. Dokonca i nečakanou sladkou odmenou, ktorú nám priniesla s našou prácou spokojná pani. Veľmi milo nás prekvapila a zároveň utvrdila v tom, že naša účasť na jarmoku má zmysel.

• Sme bronzoví

Stredná zdravotnícka škola v Lučenci dňa 5.júna 2019 hostila dvanásť trojčlenných tímov (ak nerátame domáci tím), ktoré súťažili v poskytovaní prvej pomoci. Aj naše trojčlenné družstvo sa zúčastnilo a veru bolo úspešné. Získali pre nás tretie miesto na tejto celoštátnej súťaži SZŠ v poskytovaní prvej pomoci, ktorá píše svoj už štrnásty rok života.

• PARTNERI

• {#1508} 1